۱۴ آذر ۹۳ ، ۱۹:۰۷
گروه ادبی ۰ نظر اشتراک گذاری

موسسه فرهنگی شهید کاظمی دارای مرکز پخش شناسنامه دار است

اخبار موسسه

موسسه شهید کاظمی 12 هزار جلد از کتاب «من زنده‌ام» را در اصفهان توزیع کرد. بنابر اعلام مدیر این موسسه، بیش از 80 درصد این آثار در میان مخاطبان عمومی توزیع شده است.

حمید خلیلی، مدیر موسسه شهید کاظمی یکی از توزیع کنندگان کتاب من زنده ام در اصفهان است که درباره استقبال از این اثر در طول برگزاری مسابقه کتابخوانی کتاب و زندگی گفت: موسسه شهید کاظمی و نشر معارف در اصفهان مسوول پخش کتاب من زنده ام بودند.  این موسسه جزء اولین گروه هایی بود که کتاب را پخش کرد و تاکنون 12 هزار نسخه از کتاب را توزیع کردیم. پیش از شروع مسابقه هم چهار هزار جلد از این آثار را در اصفهان توزیع کرده بودیم.

وی با بیان این که موسسه فرهنگی شهید کاظمی دارای مرکز پخش شناسنامه دار است، اظهار داشت: بیشترین بخش توزیع ما در حوزه مخاطبان و خوانندگان کتاب بود و تنها درصد کمی از کتاب‌ها را میان مراکز و ارگان ها توزیع و در واقع تلاش کردیم کتاب را بیشتر به دست مخاطبان عمومی برسانیم. بر اساس آمار فقط 20 درصد کتاب من زنده ام را  به صورت سازمانی توزیع کردیم و سایر این کتاب‌ها به دست خوانندگان رسانیدم.

مدیر موسسه فرهنگی شهید کاظمی با اشاره به سفر معصومه آباد به نجف آباد اصفهان گفت: نویسنده این کتاب خودش با سفر به نجف آباد از میزان استقبال مطلع شد و می توانم بگویم تا به حال کتابی در جمهوری اسلامی نبوده که با این حجم از استقبال رو به رو شود. در عین حال تقریظ مقام معظم رهبری بر این کتاب، محتوای خوب آن که خاطرات اسارات یک دختر نوجوان است و همچنین تبلیغات تلویزیونی و... باعث شد این کتاب جایگاه ویژه ای میان مخاطبان پیدا کند.

http://mananashr.ir/detail/News/784


خلیلی ادامه داد: برگزاری چنین مسابقه های کتابخوانی به طور سراسری باعث ایجاد یک جریان فرهنگی در کشور می شود. البته بهتر است نهادهایی مانند مجمع ناشران انقلاب اسلامی بیشتر وارد کارهای ترویجی و تبلیغی مسابقه شوند و کمتر به امور اجرایی مسابقه بپردازند.

وی تاکید کرد: ناشران و موسسه های فرهنگی مسوول پخش کتاب باید به عنوان یک فعالیت فرهنگی به توزیع کتاب نگاه کنند یعنی این کتاب پس از برگزاری مسابقه کتابخوانی سراسری و با این حجم از تبلیغات باید حداقل دو سال در سطح کشور در لسیت فروش بازار نشر باشد و بعد از مسابقه کتابخوانی رها نشود.

وی با بیان این که مجمع ناشران انقلاب اسلامی باید برای فروش و استقبال از کتاب بعد از پایان مسابقه کتابخوانی هم برنامه ریزی داشته باشد، اظهار داشت:  نباید کتاب را فقط در طول مسابقه کتابخوانی تبلیغ کرد بلکه کتاب باید تا یکسال بعد از مسابقه هم در میان مردم زبانزد باشد. همچنین برای این تبلیغ هم نویسنده کتاب باید با سفر به استان های مختلف بعد از پایان مسابقه زمینه ماندگاری کتاب را فراهم کند.

مدیر موسسه فرهنگی شهید کاظمی تاکید کرد: من زنده ام را بعد از پایان مسابقه کتابخوانی کتاب و زندگی رها نکنید. این کتاب بعد از مسابقه می تواند از طریق نویسنده کتاب، برگزاری نشست هایی با حضور نویسنده در شهرستان های مختلف و ساخت فیلم و مستند از محتوای کتاب همچنان در میان مردم حفظ شود. در واقع نگاه مردم را فقط به  برگزاری مسابقه کتابخوانی محدود نکنید.

خلیلی  ادامه داد: برگزاری مسابقه کتابخوانی بهانه ای است برای این که سبک زندگی این زن آِزاده ترویج شود. در واقع زن ایرانی و نحوه زندگی کردن و شجاعت او تبلیغ شود و به جای تبلیغ  مسابقه باید  شخصیت و منش خود نویسنده تبلیغ شود تا سایر آزادگان هم ترغیب شوند و خاطراتشان را  به رشته تحریر دربیاورند.

موسسه شهید کاظمی 12 هزار جلد از کتاب «من زنده‌ام» را در اصفهان توزیع کرد. بنابر اعلام مدیر این موسسه، بیش از 80 درصد این آثار در میان مخاطبان عمومی توزیع شده است.

 

یک خشت در بهشت به نیابت مدافع حرم شهید محسن حججی


بسم الله الرحمن الرحیم
اردوی جهادی در جستجوی نور21
رمز: یا زهرا (س)
موضوع: جهاد اکبر
برگزار کننده: موسسه شهیدکاظمی
ماموریت: ساخت مسجد شهدای مدافع حرم(محسن حججی/سرلک) در روستای محروم "کمرون" توابع شهرستان فریدونشهر
شماره کارت : 6104337770117412
شماره حساب 4086710869
شبا IR760120000000004086710869

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی