خاطرات و زندگی نامه شهید مدافع حرم محسن حججیشهید مدافع حرم محسن حججی

ناگفته‌هایی از زندگی شهید حججی

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی حسناتی چهارشنبه شب مورخ ۹۶/۵/۲۵ در جمع خبرنگاران پیرامون زندگی معنوی شهید محسن حججی اظهار داشت: همه زندگی این شهید حاوی پیام است، از دوران دبستان این شهید خاطراتی را همسایگان نقل می‌کنند، در همسایگی ایشان خانمی اهل قرآن و با معنویت بوده است، این شهید هر روز قبل از رفتن به مدرسه نزد این خانم رفته و از او می‌خواسته که سوره یاسین را برای او بخواند تا پس از آن راهی مدرسه شود.

وی افزود: این یک امر الهی و فطری است که روح با قرآن انس می‌گیرد، در مدرسه این شهید بزرگوار بسیار بررسی شد، دوستان و معلمان می‌گفتند که از وی یک امر خلاف ادب ندیدیم، این را بیشتر در رابطه با اولیای خدا شنیده و در تاریخ می‌بینیم.

امام جمعه نجف آباد گفت: وقتی خداوند به دنبال عنایت کردن به کسی است زمینه‌ها اینگونه فراهم می‌شود، این شهید برنامه‌ریزی دقیقی داشت، او برای عمر خود ارزش قائل بود.

وی با اشاره به معنویت در زندگی شهید حججی تصریح کرد: محسن از عزیزانی بود که در نماز جماعت مرتب حاضر می‌شد و هرگز نماز خود را فرادی نمی‌خواند، صرفاً یک نمازگزار نبود، بلکه تلاش می‌کرد موثر باشد.

‌حسناتی با اشاره به فعالیت شهید حججی در امور فرهنگی بیان کرد: این شهید و جمعی از دوستانش در موسسه شهید کاظمی به پیش ما آمدند و گفتند می‌خواهیم روزهای جمعه کتاب‌هایی که جامعه به آن نیاز دارد را با قیمت مناسب عرضه کنیم، هرگز به دنبال سودآوری و مسائل مادی نبودند.

وی اضافه کرد: وقتی رهبر معظم انقلاب مرتب درباره کتابخوانی تأکید داشتند این عزیز و دوستانش گفتند که باید این دغدغه را در حد خود برطرف کنیم.

امام جمعه نجف‌آباد گفت: رفاقت‌ها، دوستان و رفت و آمدهای این شهید در زندگی بسیار حساب شده بود و دوستان موسسه در این امر بسیار موثر بودند.

وی با اشاره به فعالیت‌های جهادی شهید حججی بیان کرد: حضور در کاروان‌های راهیان نور، حضور در اردوهای علمی ـ آموزشی و بصیرتی در تابستان‌ها، حضور در اردوهای جهادی از جمله اقداماتی بود که شهید حججی مقید به وارد شدن به آنها بود. آثار و برکات حضور این شهید بزرگوار در مناطق محروم مشخص است.

‌حسناتی خاطرنشان کرد: معرفت خدا و شناخت جلال و جمال حق تعالی سبب می‌شود تا قلب انسان از این زیبایی پر شود، آیات قرآن در معرفی جنگ‌ها و گزارش تقابل انبیاء خدا با دشمنان آنها از جهاد، ایثار و شهادت نقل می‌شود اما خلاصه همه اینها یک نکته و تربیت انسان الهی است.

وی ادامه داد: هرچه به زندگی این شهید نگاه می‌کنیم تفسیر این آیات مشخص است، در قرآن آمده است که در اوج مظلومیت‌ها شما قطعاً پیروزید اما به شرط مومن بودن؛ این شهید معنی این آیات را فهمید.

امام جمعه نجف آباد اظهار داشت: اینکه امام راحل مرتب به رزمندگان می‌فرمود “اگر برای خدا کار کنید، یا به شهادت می‌رسید و یا پیروزی؛ و هر دو پیروزی است”، عنایت الهی این بود که گویا همه قرآن یک جا در حرکت این عزیز و دید بصیر عمیق وی با دیدن اوج ملکوت، تجلی پیدا کند.

وی ادامه داد: زیباترین لحظه عظمت این شخص نگاه او بود که دل‌های پاک این نگاه را درک کردند، شروع این موج در فضاهای مجازی نیز این نگاه و این عکس بود، خداوند اراده کرد که این لحظه را با این عظمت به نمایش بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن